Project view - Českotřebovský sport a sportoviště

 Čeština
 

Project text:


Sport vždy patřil, patří a snad i bude patřit do života lidí. Sportem relaxujeme, snažíme se získat lepší fyzickou kondici a naplňujeme jím volný čas. Sportu se věnujeme sami i v různých organizacích. Dříve se sportovci sdružovali hlavně v Sokole, kde se věnovali hromadným cvičením nebo cvičení na nářadí nebo ve fotbalových klubech.  Také využívali přírodní sportoviště, hlavně hřiště a koupaliště.

Dnes máme víc možností. Můžeme navštěvovat některý kolektivní sport (volejbal, basketbal, stolní tenis, hokej...), či se věnovat sportu individuálnímu (tenis, bowling, šachy, horolezectví, plavání, lyžování..) Pro všechny druhy sportu máme speciální sportoviště, haly, tenisové kurty, plavecký bazén, zimní stadión či uměle zasněžovanou sjezdovku.

 Myslím si, že v posledních letech se sport v České Třebové hodně rozrostl, je dnes založen více na adrenalinu, dříve to bylo hlavně na disciplíně. Dříve se sportovalo na venkovních prostranstvích, ale dnes se už převážně sportuje v halách, kde je možno sportovat celoročně bez ohledu na počasí.

The project contains these units:

Page 1  2  
Fotbal byl, je bude naším národním sportem
Sokolovna stále slouží sportovcům
Dříve hřiště, dnes parkoviště
První dnes již neexistující koupaliště
Page 1  2  


TrainLMS